Klub KULTURKA

Klub Kulturka to propozycja ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego i aktywnego zdobywania wiedzy poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie Rzeszowa jak i poza nim.

Nasze propozycje adresowane są do różnych grup wiekowych, nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, a może nawet i dziadków…

O naszych propozycjach będziemy Państwa informować poprzez:

  • stronę internetową (zakładka: Klub Kulturka),
  • dziennik elektroniczny (wiadomości),
  • plakaty.

Serdecznie zapraszamy!

Alicja Kwaśniewska
Ewa Śniegowska

"Problemy nastolatków w książkach"

W styczniu 2022 odbyło się pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Klubu KULTURKA. Przy aromacie herbaty i słodkościach rozmawialiśmy o książkach, które przeczytaliśmy podczas przerwy świątecznej oraz o książkach poruszających problemy młodych ludzi. Opowiadaliśmy o tym, z jakimi problemami spotkali się bohaterowie naszych książek i jak sobie z nimi poradzili. Zastanawialiśmy się, czy były to dobre rozwiązania, czy te rozwiązania mogłyby nam pomóc gdybyśmy sami znaleźli się w takiej sytuacji, a może my zrobilibyśmy inaczej? Sporządzona przez nas lista problemów okazała się całkiem długa. W podsumowaniu stwierdziliśmy, że każdy z nas w swoim życiu napotyka na różne trudne sytuacje i potrzebuje się z nimi zmierzyć. Ale ważne w tych trudnych dla nas momentach jest mówienie o nich, szukanie wsparcia u osób, które mogą nam pomóc. Nie można samemu pozostać z uczuciami i emocjami, które targając naszymi myślami podpowiadają często niestety najgorsze rozwiązania. W związku z tym nasz wniosek i apel, aby rozmawiać o naszych problemach, zwłaszcza z osobami dorosłymi, które mają tzw. życiowe doświadczenie w radzeniu sobie z nimi.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj