MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy" 2023/2024

Moduł I - W KRAINIE MUZ - "Teatr lalek"

Tym razem nasze zajęcia przeniosły nas w świat teatru, a szczególnie w świat lalek teatralnych. Teatr lalek to rodzaj widowisk, w których zamiast aktorów występują lalki poruszane przez mechanizm lub aktora-lalkarza. Taka osoba ukryta jest zwykle za parawanem, jednak często występuje razem z lalką na scenie. lalki teatralne występują w różnego rodzaju spektaklach. Najstarsza polska nazwa lalki teatralnej to łątka. W zależności od sposobu, w jaki są poruszane, wyróżnia się kilka głównych typów lalek.

Podczas zajęć uczniowie poznali rodzaje lalek, tj.: pacynka, marionetka, jawajka oraz kukiełka. Oglądając film pt."Lalka" dowiedzieliśmy się jak animatorzy poruszają poszczególnymi lalkami oraz w jaki sposób i z czego tworzy się lalki teatralne. Na końcu uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać kukiełki, które będą nam służyć do zabaw w teatrzyk, a także ozdobią naszą salę.