SZKOŁA PODSTAWOWA 4-8

 

Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Aktualności 2024/2025

Ile kosztuje mój obiad?

2024-10-24

Uczniowie klas 6d, 6e oraz 6f podczas lekcji powtórzeniowej z działu „Liczby naturalne i ułamki” realizowanej w ramach innowacji „Matematyka praktyczna” przygotowywali koszt zakupu produktów spożywczych potrzebnych do wykonania ich ulubionego dania obiadowego.

Uczniowie musieli uwzględnić ilość potrzebnych produktów wyrażoną w różnych jednostkach (g, kg, l, ml), podać cenę jaką zapłacą za produkt. Ceny produktów, ich gramatury odczytywali z ulotek promocyjnych różnych sklepów spożywczych, a pozostałe potrzebne dane, np. o przeciętnej wadze jednej papryki odszukiwali w Internecie. Dodatkowo w swoich obliczeniach uwzględniali następujące problemy:

  • w przepisie potrzeba 400 g sera, a jest on sprzedawany w opakowaniach o gramaturze 350 g - wniosek muszę kupić 2 takie opakowania;
  • potrzebuję w przepisie 300 g mąki, 2 jajka, a te produkty są sprzedawane w opakowaniach po 1kg oraz np. 10 sztuk – kupuję zatem całe opakowania;
  • owoce, warzywa są najczęściej sprzedawane na wagę, zatem koniecznie musimy znać wagę potrzebnego produktu, a następnie obliczamy koszt zakupu mnożąc ilość produktu przez cenę za 1 kg.

Mamy nadzieję, że to smaczne zadanie będzie miało wkrótce swoją realizację w kuchni!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

 

 Yellow logo

Futurę logo

 

 

bajki bez barier swiatelko fundusz

logo_do_programu_RUR_(1)

Logo_projektu-_klasy_3