Archiwum SP 1-3 2022/2023

Dlaczego świętujemy rodzinnie?

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Inspiruję do nauki” klasa 2b wzięła udział w zajęciach: Dlaczego świętujemy rodzinnie? Uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Jak dawniej świętowano Boże Narodzenie?”, w którym zostały pokazane i omówione eksponaty z Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co tak naprawdę stoi za tradycjami świątecznymi. Ciekawostką dla uczniów była informacja o tym, że kiedyś przystrajano choinkę tym, co było łatwo dostępne – orzechami czy jabłkami, a także zabawkami, które robiono ręcznie w każdym domu. W nawiązaniu do filmu z początku lekcji, uczniowie wykonali tradycyjne polskie ozdoby choinkowe: łańcuch ze słomek i papieru kolorowego oraz zawieszki z suszonych pomarańczy.

Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem zawieszali  ozdoby. Na choince pojawiły się  bombki, gwiazdki, suszone pomarańcze, aniołki i łańcuchy. Choinka wygląda prześlicznie. Dzięki temu, wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj