Archiwum SP 1-3 2022/2023

Dzień Św. Marcina - niemiecka tradycja

W listopadzie  obchodziliśmy w naszej szkole „ Martinstag” czyli Dzień Św. Marcina. Uczniowie klasy 8d uczący się j. niemieckiego opowiadali uczniom o obchodach tego dnia w Niemczech i Austrii. Pochód uczniów z lampionami i św. Marcinem na czele wędrował od klasy do klasy, częstując naszych kolegów pysznymi słodkościami. W rolę rycerza na koniu wcielił się Michał, który pięknie prezentował się w zbroi rycerskiej. Czy znacie powiedzenie „ Na Św. Marcina najlepsza gęsina”- tak , tak to właśnie Jeremiasz i Borys byli naszą gęsiną a raczej gąsiorami. Oprócz pamiątkowych zdjęć, chętni uczniowie wzięli udział w quizie za co otrzymywali słodkie niespodzianki.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj