Archiwum SP 1-3 2022/2023

Legenda "O smoku wawelskim"

Uczniowie klasy 1a zrealizowali zadanie „W krainie legend” z modułu I projektu edukacyjnego: „Z kulturą mi do twarzy”.  Uczniowie poznali legendę „O smoku wawelskim”, co było głównym celem zajęć. Potrafili wymienić bohaterów legendy oraz odkryli, jaka jest różnica pomiędzy bajką, a legendą. Opowiadali również o swoich przeżyciach i doświadczeniach z wizyty w Krakowie, w smoczej jamie i przy pomniku smoka wawelskiego. Dużym wyzwaniem była praca w grupach – układanie puzzli przedstawiających scenę z legendy, dzieci rozwijały poprzez to zadanie umiejętność współpracy. Na zakończenie zajęć uczniowie rysowali dowolnie wybraną scenę z legendy. Prace dzieci zostały wyeksponowane na tablicy w klasie.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj