Archiwum SP 1-3 2021/2022

Bezpieczeństwo w szkole, na drodze i w domu

W ramach realizacji projektu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” uczniowie klasy 1d poznali Puchatka i jego 5 przyjaciół, którzy mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo wszystkich dzieci, zwłaszcza pierwszoklasistów. Podczas kilku lekcji uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, na wycieczce, w różnych porach roku. Poznali także numery alarmowe. Dowiedzieli się, z czego składa się droga i jakie są zasady bezpiecznego zachowania się na niej. Oglądali filmy: „Jesteśmy bezpieczni w szkole i na wycieczce”, „Bezpieczeństwo na drodze”, „Bezpieczeństwo w domu”. Wysłuchali opowiadania o dzielnym Piotrusiu i jego piesku. Zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami związanymi z pierwszą pomocą oraz instrukcją postępowania przy zgłaszaniu niebezpiecznej sytuacji. Na zakończenie uzupełnili karty pracy i wykonali koło fortuny.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj