Archiwum SP 1-3 2021/2022

Jak w Japonii świętuje się Dzień Dziecka?

14 czerwca 2022r. w ramach realizacji programu „Inspiruję do nauki” uczniowie kl.1e zapoznali się z tematem „Jak w Japonii świętuje się Dzień Dziecka?”. Na zajęciach uczniowie mieli okazję poznać wybrane aspekty kultury japońskiej. Szczególnie uważnie przyjrzeli się temu, jak w tym kraju obchodzi się Dzień Dziecka. Zapoznali się także z japońską legendą o latających karpiach. Na zakończenie zajęć  uczniowie stworzyli własnego, oryginalnego karpia. Ważną część zajęć stanowił również film, w którym pochodząca z Japonii Miho Iwata wprowadziła uczniów w kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj