Archiwum SP 1-3 2021/2022

"Kolorowy świat małych artystów"

Program plastyczny „Kolorowy świat  małych artystów” kontynuowany był przez uczniów klasy 1d w drugim semestrze w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dwa razy w miesiącu w wymiarze jednej godziny zegarowej. Uczniowie przygotowali następujące prace: „Walentynkowe serca”, „Wiosenne kwiaty”, „Bocianie gniazdo”, „Ozdoby wielkanocne”, „Portret mamy lub taty”, „Kolorowy świat dzieci”, „Wakacyjny letni czas”. Podczas zajęć posługiwali się różnymi technikami plastycznymi (m.in. mozaika skorupkowa, malowanie palcami, rysowanie węglem, malowanie gąbką, spryskiwanie), rozwijali wyobraźnię i spostrzegawczość, uczyli się organizacji własnego warsztatu pracy, wyrabiali nawyk dbałości o estetykę prac.