Archiwum SP 4-8 2021/2022

Wielki sukces naszych uczniów w Ogólnopolskich Zawodach Projektowych w Łodzi

Podczas ubiegłego weekendu (11-12.06.2022) uczniowie naszej szkoły rywalizowali w II Ogólnopolskich Zawodach Projektowych na Politechnice Łódzkiej w programowaniu robotów. Przez dwa dni drużyny zmagały się z realizacją projektowych zadań konkursowych.

Zadania polegały na zaprogramowaniu robota obsługującego linię produkcyjną, czyli robota dostawczego AGV. Robot miał symulować pobieranie części z określonych punktów magazynu wejściowego, dostarczyć je do maszyn produkcyjnych i dalej do magazynu wyjściowego.

Etap finałowy polegał na opracowaniu konstrukcji robota, pokonaniu trasy przez halę produkcyjną i przewiezieniu elementu do wyznaczonego miejsca.

Trasa, którą miał poruszać się robot była uzależniona od koloru elementu w magazynie początkowym. Robot musiał zatrzymać się w określonym miejscu na określony czas oznaczający „załadunek” i „rozładunek” robota. 

Po pierwszym dniu zmagań organizatorzy zorganizowali dla wszystkich uczestników zwiedzanie Centrum Kulturalno-Naukowego EC1, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się jak działa elektrociepłownia oraz samodzielnie wykonać szereg eksperymentów z różnych dziedzin nauki i techniki.

Pomimo niemałej trudności zadań i dużej konkurencji zespołów z całej Polski, nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kategoria "Miniboty" (klasy 4-6):

II miejsce – Karol Serafin (5b), Jan Szetela (5b), Maciej Rutkowski (5b), Franciszek Puławski (5b)

Kategoria "Raptory" (klasy 7-8):

I miejsce – Szymon Krupa (8b), Szymon Stachowicz (8b), Szymon Kędra (7a), Szymon Lubas (7d)

II miejsce – Agnieszka Kania (7a), Jeremiasz Jędrusik (7d), Jakub Gołąb (7d), Hubert Podgórski (7d), Mateusz Kaczmarek (7a)

VII miejsce – Nikander Szema (8b), Howard Luberda (8b), Jakub Ciosmak (8b)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj