Archiwum aktualności

Konkurs na makietę książki / figurkę postaci z lektury w 3D rozstrzygnięty!

Pod koniec czerwca został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą makietę dowolnej książki lub figurkę postaci w 3D z lektury dla czwartoklasistów.

Jury w składzie: pani Anna Patrzyk (nauczyciel zajęć technicznych) i pani Anna Zajdel (nauczyciel języka polskiego) miało twardy orzech do zgryzienia, bo wszystkie prace były oryginalne i niepowtarzalne.

Było w czym wybierać: makieta książki pt. "Pinokio" wydrukowana w drukarce 3D; duża figura pajacyka wykonana w całości z drewna; makieta książki "Planeta X" z elementami masy solnej; kolorowa makieta "Akademii Pana Kleksa"; przypominająca samotną wyspę makieta "Przypadków Robinsona Cruzoe"; Mikołajek zrobiony z masy solnej; "Wakacje Mikołajka"- książka złożona z drewnianych tabliczek; makieta I części "Opowieści z Narnii"; mała figura Pinokia z gipsu w oryginalnym stroju.

Oceniając prace konkursowe wzięto pod uwagę pomysł, pracochłonność oraz estetykę wykonania pracy. Ostatecznie podjęto decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu, zatem każdy stanął na podium!

A oto wyniki:

 

I miejsce ex aequo: Madzia Cwynar (kl.4a), Nikola Mazur (kl.4b), Ania Pomianek (kl.4a)

II miejsce ex aeguo: Zuzia Bartusik (kl.4a) i Amelia Blok (kl.4a)

III miejsce ex aeguo: Klaudia Hałys (kl.4a), Nadia Magdoń (kl.4a), Martyna Rząsa (kl.4b). Wszystkie prace konkursowe wzbogacą wyposażenie sali polonistycznej i zaciekawią szkolnymi lekturami następne pokolenia uczniów.

 

Laureatkom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii!!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj