Archiwum SP 4-8 2020/2021

Sukces w Konkursie Literackim "Ojczyznę kochać trzeba i szanować"

     Nasze szóstoklasistki odniosły niewątpliwy sukces w międzyszkolnym Konkursie Literackim „Ojczyznę kochać trzeba i szanować” zorganizowanym przez Zespół Szkolno -Przedszkolny Nr 10 w Rzeszowie. Jego celem było upamiętnienie 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczestnicy mieli za zadanie napisać  opowiadanie , które dotyczyć będzie tematu „Ojczyznę kochać trzeba i szanować” – postawy współczesnych nastolatków” i odwołać się do swoich doświadczeń.

      Jak podkreślili organizatorzy, wybór był trudny, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Ostatecznie jury konkursu wyłoniło, zgodnie z kryteriami oceniania zawartymi w regulaminie, najlepsze prace i jak się okazało nasze uczennice były bezkonkurencyjne.

I miejsce  - Agnieszka Kania, klasa 6d

II miejsce  - Gabriela Wilk, klasa 6d i Weronika Skrutek , klasa 6a

Wyróżnienie: Ewelina Najda, klasa 6a i Amelia Koprowicz, klasa 6a

Gratulujemy talentu literackiego!