Archiwum SP 1-3 2019/2020

Majowe święta narodowe

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość, biel - serce czyste…

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Polska uśmiechem serdecznym wita

orzeł w koronie strzeże jej bram,

biało - czerwoną flagą spowita - serce i duszę zabrała nam!

Serce i duszę zabrała nam!

Maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy. Jest jeszcze jeden powód niezwykłości tego miesiąca, a mianowicie już w pierwszych trzech dniach obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Jest to szczególny czas w historii Polski. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. 3 Maja to dzień przyjęcia przez Polskę, niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pt. "Biel i czerwień - nasze barwy narodowe" przeznaczony dla uczniów klas I-III naszej świetlicy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, kreatywnością i wyobraźnią. Wszystkie prace są bardzo piękne i starannie wykonane. Mali artyści wyrazili w konkursie znajomość ojczystych barw oraz symboli takich jak flaga i godło. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom za udział w konkursie, za okazaną pomoc w wysłaniu zdjęć prac plastycznych. Bardzo miło nam zobaczyć Was Drogie Dzieci z biało-czerwonymi obrazkami w dłoniach na przysłanych fotografiach.

Wybraliśmy najciekawsze prace, których autorzy zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.

Nagrody otrzymują:

Julia Biedroń 2b, Natalia Ogiela 1f, Arkadiusz Grządziel 2c, Oliwia Jakubiec 1d, Julia Senderska 1a, Tola Kiedrowska 2e, Zuzanna Książek 2e, Miron Mikrut 2e, Piotr Antos 2b, Marlena Pytko 1f, Gabriela Małkowska 1d, Zuzanna Jaworska 1c, Aleksandra Lasek 3e, Hubert Armata 1e, Maja Kowalska 2e, Marlena Ziemlińska 1b, Alicja Osior 1f, Emilia Majchrowska 2e, Hanna Ryznar 2f, Aleksandra Kostka 2e, Nadia Pawiak 3b


Wyróżniono prace następujących dzieci:
Antoni Sroka 1c, Maja Łazorko 2f, Alan Walas 2e, Lena Czaja 1b, Wojciech Rożek 1b, Anna Wójcik 1d, Milena Mandela 1b, Aleksandra Szydłowska 2c, Gabriela Margola 1b, Aleksander Wysocki 2b, Igor Ustrzycki 1c, Krystian Pietrynko 2a, Maksymilian Stabryn 2b, Nikodem Rzepka 1a, Tymon Osowski 1a, Lena Baran 1f, Maciej Misiewicz 3e

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj