Archiwum SP 4-8 2018/2019

Pokaz kuchni molekularnej

W dniu 16.06.2019r. podczas zajęć wychowawczych uczniowie klasy 5d wzięli udział w pokazie kuchni molekularnej, prezentowanej przez wspaniałego kucharza, pana Kamila Tłuczek. Dzieci mogły na żywo zobaczyć jak za pomocą ciekłego azotu wyczarować pyszne śmietankowe bezy czy lody. Kuchnia molekularna, mimo iż wykorzystuje osiągnięcia nowoczesnej nauki jest bardzo zdrowa.  Bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach, pozbawiona jest konserwantów, barwników czy zagęszczaczy. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem obserwowali proces przyrządzania smakołyków i z zaciekawieniem słuchali opowieści o tajnikach tej nowoczesnej metody gotowania. Na koniec mogli skosztować efektów pracy pana Kamila, a były naprawdę imponujące!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj