Archiwum SP 1-3 2017/2018

Ogólnopolski Projekt "Od grosika do złotówki"

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie „Od grosika do złotówki”, który jest pierwszym projektem z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa skierowany do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych. Realizowany jest od 2007 r. przez Warszawski Instytut Bankowości wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także bezpieczeństwa. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznali monety i banknoty oraz sposoby ich zabezpieczania. Nauczyli się przeliczać pieniądze. Dowiedzieli się o możliwościach oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego. Zapoznali się ze sposobami zarabiania i przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Poznali wygląd i zastosowanie karty płatniczej. Przyswoili zasady prawidłowego żywienia oraz selektywnej zbiórki odpadów.  Utrwalili zasady udanych zakupów, a także bezpiecznego zachowania się podczas wyjazdów. Aktywnie uczestniczyli w zabawach matematycznych, muzyczno-ruchowych, zajęciach plastyczno-technicznych. W miesiącu czerwcu wypowiadali się na temat zasad bezpiecznego spędzania wakacji. Utrwalili numery telefonów alarmowych. Odbyły się również warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj