Archiwum SP 1-3 2017/2018

Ralizacja projektu "Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 klasy I-II przystąpiły do programu edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med i Oral-B pod hasłem „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

Program ma na celu pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie nawyki dbania o higienę. Program powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których będą zdobywały niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Uczniowie otrzymali zeszyty arkuszy z ćwiczeniami, w których wykonywali kolejne zadania dotyczące poszczególnych zagadnień np. o produktach zdrowych i szkodliwych dla zębów, o budowie zęba, o różnorodnych przyborach służących do utrzymania ich czystości. Zadania przygotowane w formie kolorowanek, labiryntów, zakreślanek, plątaninek stanowiły ciekawy sposób nauki połączonej z zabawą. Uczniowie w swoich klasach oglądali film edukacyjny pt. „Higiena jamy ustnej”, prowadzili rozmowy na jego podstawie, rysowali postacie swojego stomatologa, wykonywali modele uzębienia i rozwiązywali zagadki. Wykonali również prace plastyczne, plakaty, które wysłane zostały na konkurs.

W niektórych klasach treści tego programu były ciekawie skorelowane z treściami podręcznikowymi. Uczniowie czytali opowiadania poruszające tę samą tematykę np. „O krasnalkowym zębie i o dobrej radzie”. Poznawali też inne postacie jak np. Smoka Czyściząbka, których wspólną troską było dbanie o zdrowie zębów. Poszerzeniem i uzupełnieniem programu było zaproszenie na lekcje stomatologa – pani Małgorzaty Łazorko i jej asystentkę – panią Joannę Jaśkowiak. Panie dokładnie tłumaczyły i pokazywały, w jaki sposób należy myć zęby, opowiedziały do czego może doprowadzić nieodpowiednia higiena jamy ustnej oraz odpowiadały na mnóstwo ciekawych pytań, które zadawali uczniowie.

Na zakończenie realizacji programu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj