Archiwum SP 1-3 2017/2018

Wycieczka klas 2a i 2d do Zalasowej

8 czerwca 2018r. uczniowie klas 2a i 2d gościli w wiosce indiańskiej „Fort Watipi” w Zalasowej. Po podróży i krótkim spacerze wśród pięknych widoków, dzieci powitał wódz plemienia, który oprowadził wszystkich po najciekawszych zakątkach wioski. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bronią, strojami, zabawkami oraz przedmiotami codziennego użytku Indian. Poznały ich kulturę, sposoby na zdobywanie pożywienia, narzędzi oraz budowania tipi. Po krótkim zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę. Dzieci miały możliwość strzelania z łuku, dmuchawki, rzucania włócznią i strzałami. Łowienie ryb, rzut na bizonie rogi czy wyścigi węży to tylko niektóre z atrakcji. Największym powodzeniem cieszył się indiański tor przeszkód. Był też grill z pyszną kiełbaską. Następnie każdy wykonał indiański naszyjnik z rzemyka i drewnianych koralików oraz pokolorował pamiątkową wilczą łapę. Po wszystkich atrakcjach było malowanie twarzy w piękne indiańskie wzory. Choć wycieczka się już skończyła, wspomnienia pozostaną na zawsze.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj