Archiwum SP 1-3 2017/2018

Wizyta Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

7.jpg, 7
12 czerwca 2018r. klasa 2c SP wybrała się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Dzieci miały okazje obejrzeć bajki z czasów II połowy XX. Następnie razem z przewodnikiem zwiedziły wystawę eksponatów ze zbiorów Wojciecha Jamy. W kolekcji Muzeum Dobranocek znajdują się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi. W muzealnych gablotach można spotkać bohaterów takich animacji, jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, Mały Pingwin Pik-Pok, Maurycy i Hawranek, Trzy Misie, Kolorowy Świat Pacyka, Plastusiowy pamiętnik i in. Są też takie skarby, jak emisyjne pacynki, jedyny istniejący rękopis oraz maszynopisy scenariuszy pierwszej polskiej dobranocki Jacek i Agatka. Można również podziwiać projekty postaci: Gapiszona, Gucia i Cezara, Pyzy, a także plansz wyświetlanych przed i po emisji wieczorynek.
                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj