Archiwum SP 1-3 2017/2018

JEDEN, DWA, TRZY - "ŚWIERSZCZYK" ROBISZ TY!

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - "Czytanie łączy" klasa 2c wzięła udział w warsztatach ze "Świerszczykiem". Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać różnicę między czasopismem a książką. Dzieciom przybliżona została historia czasopisma, a także okładka pierwszego wydania. Uczniowie zobaczyli jak "Świerszczyk" zmieniał się na przestrzeni lat. Następnie klasa została podzielona na dwie grupy i każda z nich miała za zadanie przygotować swój numer "Świerszczyka" na wybrany przez siebie temat. Dzieci bardzo chętnie podjęły pracę redaktorów i tak oto powstały dwa wyjątkowe numery czasopisma. Jeden o tęczy - drugi o fioletowym dinozaurze. 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj