Archiwum SP 4-7 2017/2018

Wycieczka klas 4a i 4c

22.05.2018 r. klasy 4a i 4c wraz z wychowawczyniami i panią Sylwią Wiśnicką wybrały się na wycieczkę szkolną do Sandomierza i Krzyżtoporu. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie najważniejszych zabytków Sandomierza, czyli: Rynku
z zabytkową studnią, Bramy Opatowskiej, Katedry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Podziemnej Trasy Turystycznej – składającej się z korytarzy i komór o różnych nazwach, np.: korytarz straceńców czy sala katowska. Po wyjściu z podziemi nadszedł czas na odpoczynek i zjedzenie pysznego obiadu, po którym wszyscy udali się do Muzeum „Świat Ojca Mateusza”. W każdym z pomieszczeń na zwiedzających czekała woskowa figura przedstawiająca poszczególną postać z serialu.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Uczniowie zobaczyli piękne ruiny zamku oraz wysłuchali niesamowitych ciekawostek
na jego temat.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj