INFORMACJE
Zajączek wielkanocny na lekcjach języka niemieckiego
Dla większości rodzin w Niemczech zajączek wielkanocny i pisanki są stałym elementem Świąt Wielkanocnych. Zając chowa jajka w domu i ogrodzie, a dzieci ich szukają. Dolnosaksońskie Ostereistedt (pisankowe miasteczko) uczyniło ze swojej nazwy tradycję: to tam mieszka wielkanocny zajączek „Hanni Hase”. Rokrocznie piszą do niego tysiące dzieci, by spełnił ich życzenia przed świętami.
Nasi uczniowie również postanowili złożyć życzenia Hanni Hase w jego rodzimym języku, czyli niemieckim. Uczniowie klasy 7a podczas lekcji języka niemieckiego wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami. Wysłaliśmy je do Niemiec i wiecie co? Nie trzeba było długo czekać, po 7 dniach wszyscy uczniowie otrzymali odpowiedź od zajączka z Niemiec. Każdy dostał kartkę i list w języku niemieckim z pozdrowieniami. Teraz czekamy - czy spełni on życzenia wszystkich uczniów?
Również uczniowie klasy 3a podczas dodatkowych zajęć z języka niemieckiego wysłali życzenia do zajączka – czekamy na odpowiedź????