MicrosoftTeams-image_(1)

SWIETLIK

logo instaling

Early Stage

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna moc bajek"

Podaj dalej miłe słowo

W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach kontynuujących tematykę życzliwości. Rozmawialiśmy na temat miłych i przykrych emocji oraz wspólnie zastanawialiśmy się, jak osoby przedstawione na prezentowanych kartach mogą się czuć w różnych sytuacjach. Kolejno rozmawialiśmy na temat postaw odpowiedzialności cywilnej, odwagi, pewności siebie oraz poczucia własnej wartości. Dzieci otrzymały zakładki do książek z życzliwymi słowami oraz pozdrowieniami, a także wybrały sobie symbole życzliwości w postaci serduszek z życzliwymi pozdrowieniami, które rozdały kolegom i koleżankom w szkole. Na koniec uczniowie wysłuchali opowiadań o życzliwości „Dom” oraz „Stare tenisówki” z książki „Wielka księga wartości” autorstwa Teresy Blanch i Anny Gasol.