ŚWIETLICA
Międzynarodowy konkurs

"Kangur matematyczny
Aktualności 2025/2026
Lato bez ryzyka
Ostatni tydzień roku szkolnego upłynął w świetlicy w radosnej atmosferze podsumowań, wspomnień oraz wspólnego oczekiwania na nadchodzące wakacje. Nie zabrakło też tematów, związanych z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą. Tworzyliśmy plakaty w salach pt. „10 złotych reguł bezpiecznych wakacji” oraz komiksy „Moja bezpieczna przygoda”, które miały opowiadać historie o wakacjach, zakończone odpowiedzialnym zachowaniem. Utrwalaliśmy wspólnie wiadomości na temat numerów alarmowych oraz graliśmy w grę „Telefon ratunkowy”, podczas której dzieci odgrywały scenki dotyczące różnych wypadków, wybierały właściwy numer alarmowy i ćwiczyły formułowanie jasnych, precyzyjnych komunikatów. Uczniowie poznali podstawowe sposoby reagowania w razie skaleczeń, omdleń czy urazów czyli pierwszą pomoc w nagłych wypadkach oraz zapoznali się z podstawowym wyposażeniem apteczki turystycznej.
Porządki w salach świetlicowych i zmiana dekoracji na te z motywem lata uświadomiły nam, jak blisko jesteśmy upragnionego, wakacyjnego czasu…
Życzymy wszystkim uczniom słonecznych, pełnych radości i niezapomnianych przygód wakacji. Niech letni czas będzie okazją do odpoczynku, rozwijania pasji, odkrywania nowych miejsc oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, aby po wakacjach wrócić do szkoły z pięknymi wspomnieniami, nową energią i uśmiechem na twarzy!
Jak powiedział amerykański pisarz i humorysta John Green: „To właśnie wspomnienia sprawiają, że lato trwa przez cały rok”. Niech tegoroczne wakacje dostarczą Wam wielu takich wyjątkowych wspomnień! Do zobaczenia we wrześniu!
.png)









.png)



