Archiwum SP 1-3 2018/2019

Wycieczka klasowa do Medyni Głogowskiej

Medynia Głogowska to wieś, która niegdyś była zagłębiem garncarstwa, dlatego postanowiliśmy ją odwiedzić. Uczniowie wraz z opiekunami udali się do Zagrody Garncarskiej, gdzie mogli zobaczyć jak mieszkali ludzie na wsi 100 lat temu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie starej chaty. Uczniowie oglądali stare narzędzia codziennego użytku, zabawki, naczynia. Następnie uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda i jak działa wielki piec do wypalania glinianych naczyń.

Po obejrzeniu całej zagrody uczniowie otrzymali kawałek gliny i mogli z niej lepić co tylko sobie wymyślili. Największą atrakcją było wykonanie swojego własnego naczynia z gliny na kole garncarskim. Uczniowie byli zachwyceni z wykonanej pracy.

Po wszystkich atrakcjach uczniowie udali się na smaczny obiad w pobliskiej restauracji.