Hiszpańska fiesta i sjesta

¡Hola!

Fiesta, siesta y la playa to słowa, które nieodłącznie kojarzą się z słoneczną Hiszpanią. Za pomocą tego działu będę chciała was przenieść do Hiszpanii oraz innych krajów hiszpańskojęzycznych. Poznacie język, zwyczaje oraz kulturę hispanohablantes (mówiących po hiszpańsku), aby poczuć się częścią tej wspaniałej grupy.

W zakładkach drodzy uczniowie znajdziecie konkursy i wydarzenia, związane z językiem hiszpańskim które odbywają się w naszej szkole. Zabawy i ćwiczenia językowe, które mogą wam ułatwić naukę języka obcego. Ponadto, Facebook poświęcony tematyce językowej oraz kulturowej wypełni misję pogłębiania zainteresowań w sposób lekki i niezobowiązujący tak jak na hiszpańskiej sjeście lub fieście.

Czekam na Wasze propozycje.

A zatem, do dzieła!

Saludos,

Joanna Dzięgiel

Challenge z językiem hiszpańskim

Osiemnastu chętnych uczniów  z  klas VIII i VII  wzięło udział w tygodniowym szkolnym wyzwaniu z językiem hiszpańskim.

Uczniowie przez siedem kolejnych dni realizowali  siedem zadań z języka hiszpańskiego, które zostały umieszczone na  Microsoft Teams.

Pierwszym wyzwaniem było realizacja kartki świątecznej z życzeniami w języku hiszpańskim na konkurs szkolny.

Kolejne zadanie dotyczyło kultury Hiszpanii. Uczniowie odpowiadali na 20 pytań, aby zaliczyć zadanie należało uzyskać minimum 75 punktów. Test został stworzony w Microsoft Forms.

Zadania  z słownictwem Quizlet – productos  alimenticos dla klas VIII oraz Instaling z bieżącego materiału dla klas VII były jednym z ulubionych ćwiczeń uczniów. Po realizacji zadania, uczniowie w komentarzach zostawiali wiadomość dotyczących pięciu nowo nauczonych słówek.

Czasowniki w języku hiszpańskim stanowią jedną z trudniejszych zagadnień do opanowania. Uczniowie wybierali jeden z trzech zestawów czasowników i realizowali dwa wybrane przez siebie zadania.

W wyzwaniu z języka hiszpańskiego nie mogło zabraknąć muzyki. Podopieczni na stronie lyricstraining wybierali piosenkę hiszpańskojęzyczną, następnie wysłuchiwali utwór i w tym samym czasie uzupełniali brakujące słowa w piosence. W komentarzach, słuchacze pozostawiali wiadomość jaka piosenkę wybrali oraz trzy poznane słowa.

Przedostatnim zadaniem było ćwiczenie na czytanie tekstu i sprawdzenie jego zrozumienia za pomocą ćwiczenia typu prawda fałsz.

Ostatni etap wyzwania to czas na refleksje. Każda osoba biorąca udział w zadaniach miała dostrzec najcenniejsze zadanie dla niego, co w nim było atrakcyjnego oraz co wprowadziło do nauki języka hiszpańskiego. Oto niektóre wypowiedzi:

„ Moim zdaniem najlepszym zadaniem była nauka słówek na quizlet, ponieważ jest to jedna z moich ulubionych aplikacji do nauki słówek o łatwo mi się z niej uczyć”

„Moim ulubionym zadaniem była piosenka w języku hiszpańskim na lyricstraining”

https://quizlet.com/426211259/los-productos-alimenticos-flash-cards/
https://instaling.pl/
https://www.profedeele.es/actividad/vocabulario/verbos-ilustrados-41-60/
https://lyricstraining.com/es