Hiszpańska fiesta i sjesta

¡Hola!

Fiesta, siesta y la playa to słowa, które nieodłącznie kojarzą się z słoneczną Hiszpanią. Za pomocą tego działu będę chciała was przenieść do Hiszpanii oraz innych krajów hiszpańskojęzycznych. Poznacie język, zwyczaje oraz kulturę hispanohablantes (mówiących po hiszpańsku), aby poczuć się częścią tej wspaniałej grupy.

W zakładkach drodzy uczniowie znajdziecie konkursy i wydarzenia, związane z językiem hiszpańskim które odbywają się w naszej szkole. Zabawy i ćwiczenia językowe, które mogą wam ułatwić naukę języka obcego. Ponadto, Facebook poświęcony tematyce językowej oraz kulturowej wypełni misję pogłębiania zainteresowań w sposób lekki i niezobowiązujący tak jak na hiszpańskiej sjeście lub fieście.

Czekam na Wasze propozycje.

A zatem, do dzieła!

Saludos,

Joanna Dzięgiel

Moda na Hiszpanię

Stworzenie kreatywnej koszulki nawiązującej do słownictwa z języka hiszpańskiego lub kultury Hiszpanii było atrakcyjnym zadaniem dla 30 uczniów z klas IV – VIII Szkoły Podstawowej oraz III klas Gimnazjum. Prace były ciekawe, pomysłowe i starannie wykonane.

W kategorii klas V-VIII SP oraz III Gimnazjum:

I miejsce zajęła Eliza uczennica klasy VIC

II miejsce zajęły Bianka z klasy IIIDG oraz Nadia z klasy VIIB

III miejsce zajęli Joanna z klasy VA oraz Jakub z klasy VIIA  

Osoby wyróżnione to Wiktoria z klasy IIIAG oraz Joanna z klasy VIII B

Oddzielną kategorią stanowiły klasy IV:

I miejsce uzyskał Natan z klasy IVB

II miejsce otrzymał Aleksander z klasy IVB oraz Maja z klasy IVC

III miejsce zajęli Jan i Magdalena uczniowie klasy IVB

Wyróżnione oraz interesujące prace, można oglądać  na korytarzu szkolnym już od połowy grudnia.