Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Aktualności

Po co ptakom pióra?

W ramach realizacji programu „Inspiruję do nauki” w klasie 1e został zrealizowany temat z zakresu edukacji przyrodniczej pt. Po co ptakom pióra? Uczniowie w ramach zajęć obejrzeli film edukacyjny „ Ptak w locie”, nazwali i  wyodrębnili elementy budowy ptaka. Odgadnęli również zdjęcia różnych gatunków ptaków egotycznych i zamieszkujących Polskę.

Uczniowie uzyskali odpowiedź na pytania:

  • Jak zbudowane są pióra?
  • Jakie funkcje pełnią pióra?
  • Jakie cechy ma pióro lotne?
  • Czy wszystkie ptaki fruwają?

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prawdziwych kolorowych ptasich piór. W ramach zajęć plastycznych według własnego pomysłu pokolorowali i wycięli pióro. Wszystkie pióra były bardzo niepowtarzalne i kolorowe.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj