Archiwum SP 1-3 2022/2023

"Gramy zmysłami" - zimowe SLIME

Klasa 1e wykonała kolejne zadanie sensoryczne w ramach projektu „Gramy zmysłami”. Głównym celem zabaw sensorycznych jest optymalne wsparcie rozwoju mózgu oraz umiejętności posługiwania się zmysłami. Zabawy sensoryczne pobudzają zmysły dziecka, rozwijają motorykę małą i dużą, a także rozbudzają kreatywność i wyobraźnię. Tematem przewodnim w lutym były znane i lubiane przez dzieci SLIME. Podczas zajęć uczniowie samodziel nie wykonywali zimowe SLIME. Ponadto stymulowali zmysł dotyku i wzroku, poprzez dodanie do podstawowej wersji glutka przedmiotów o różnych fakturach np. brokatów o różnych gradientach i kolorach.