Archiwum SP 4-7 2017/2018

Zielone wzgórza nad Soliną

W dniu 19.06 klasa 5a wybrała się na dwudniową wycieczkę w rodzinne strony Pani Kornelii Lorek i Pana Mateusza Sidora, czyli w Bieszczady. Razem z nami był Pan Bartosz Nowak, który już kolejny raz towarzyszył nam podczas naszych wojaży. Pan Bartosz na co dzień aktywnie działa w Stowarzyszeniu ,,Street Sports” Rzeszów. Stowarzyszenie to jest organizatorem obozów sportowych, zimowisk dla dzieci i młodzieży, a jego głównym założeniem  jest propagowanie aktywnego wypoczynku podczas ferii i wakacji. Trenerzy Street Sports prowadzą sekcję akrobatyki sportowej przy SP 18.

Naszą przygodę zaczęliśmy od zakwaterowania w ośrodku „Modrzew”, a następnie udaliśmy się na zjazd tyrolką nad jeziorem Solińskim. Po kolacji rozpoczęliśmy gry i zabawy na świeżym powietrzu, które trwały aż do samego wieczora.

Następnego dnia udaliśmy się do elektrowni wodnej w Solinie. Przed zwiedzaniem, obejrzeliśmy film o jej historii. Kolejną naszą atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Następnie udaliśmy się na paintball do miejscowości Moczary. Po wytłumaczeniu zasad zabawy, instruktor podzielił naszą grupę na dwie drużyny. W między czasie Pan Bartosz i Pan Mateusz niczym prawdziwi harcerze; rozpalili ognisko i upiekli pyszne kiełbaski. 

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że nasza wycieczka nad Solinę była wspaniałą przygodą. Oprócz opalenizny przywieźliśmy ze sobą piękne wspomnienia, które na pewno zachowamy na długo w pamięci!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj