Przedświąteczne rozmowy o książkach
W piątkowe popołudnie 13 grudnia w czytelni odbyło się „Spotkanie przy herbacie”, w czasie którego rozmawialiśmy o tym, co ostatnio przeczytaliśmy oraz co planujemy przeczytać w czasie świąt.
Międzynarodowy konkurs

"Kangur matematyczny
Klub Kulturka to propozycja ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego i aktywnego zdobywania wiedzy poprzez udział w różnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie Rzeszowa jak i poza nim.
Nasze propozycje adresowane są do różnych grup wiekowych, nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, a może nawet i dziadków…
O naszych propozycjach będziemy Państwa informować poprzez:
Serdecznie zapraszamy!
Alicja Kwaśniewska
Ewa Śniegowska
W piątkowe popołudnie 13 grudnia w czytelni odbyło się „Spotkanie przy herbacie”, w czasie którego rozmawialiśmy o tym, co ostatnio przeczytaliśmy oraz co planujemy przeczytać w czasie świąt.
Tradycji stało się zadość i w dniu 5 grudnia 2024 r. odbyły się Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe z Klubem Kulturka. W czasie zajęć powstały przepiękne bombki choinkowe wykonywane metodą decoupage’u. Było miło, radośnie, rodzinnie i świątecznie.
25 listopada grupa uczniów z klas 7-8 wzięła udział w zajęciach w Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej w WSPiA. Zajęcia te odbyły się w ramach „Spotkań przy herbacie”, których tematem były książki z wątkami detektywistycznymi.
W piątek 25 października grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki. Impreza ta, zorganizowana w tym mieście już po raz 27., jest prawdziwym świętem książek, autorów, wydawców i oczywiście czytelników, którzy tłumnie przybyli na to wydarzenie.
Początkiem października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie przy herbacie” zrzeszające fanów książek i czytania. Rozmawialiśmy o tym, co udało nam się w czasie wakacji i we wrześniu przeczytać.
W ostatni piątek września grupa uczniów w ramach Klubu Kulturka wybrała się do Krakowa na wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” zorganizowaną pod auspicjami Muzeów Watykańskich. W poszczególnych salach wystawowych poznawaliśmy historię Kaplicy, artystów Renesansu z nią związanych, ciekawostki o freskach oraz sposoby ich ochrony.
7 czerwca Klub Kulturka znów wybrał się do Krakowa. Tym razem celem naszej wyprawy była wystawa „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” prezentowana w zabytkowym Hangarze Czyżyny. W podróży tej towarzyszyły nam fragmenty listów Vincenta do brata Theo oraz piękna muzyka.
Większość naszych „Spotkań przy herbacie” odbywa się w bibliotece osiedlowej. Pewnego wiosennego piątku postanowiliśmy jednak wybrać się do centrum naszego miasta, by w plenerze rozmawiać o interesujących nas książkach, filmach i teatrze.
W poniedziałek 18 marca w naszej szkole odbyły się „Rodzinne warsztaty wielkanocne” zorganizowane przez szkolny Klub Kulturka. W tym roku tworzyliśmy baranki i kurczaki ze styropianowych jaj, bibuły i kreatywnych drucików. Niektórzy z przyniesionych materiałów dodatkowo wyczarowali także wielkanocne zające. Wspólne działanie dzieci i rodziców okazało się bardzo twórcze czego dowodem są wykonane prace.
W piątek 15 marca w bibliotece osiedlowej porozmawialiśmy o naszych ostatnich odkryciach czytelniczych. A wiadomo, że przy herbacie i słodkościach ciekawiej się rozmawia. Opowieści było sporo zarówno z literatury obyczajowej, fantastyki jak i klasyki.
W piątek 16 lutego odbyło się kolejne „Spotkanie przy herbacie”. Tym razem oglądaliśmy film brytyjskiego reżysera Briana Percivala pt. „Złodziejka książek”, którego scenariusz powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem napisanej przez Markusa Zusaka.
W piątek 12 stycznia wybraliśmy się do biblioteki osiedlowej, by porozmawiać o tym, co ostatnio ciekawego czytaliśmy. A ponieważ spotkanie odbywało się po przerwie świątecznej, w czasie której niektórzy z nas pod choinką odnaleźli książkowe prezenty, było trochę o nowościach.