Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Warsztaty z zakresu kryptografii na Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniu 17.05.2017r. grupa piętnastu uczniów z klas IV a i IV b uczestniczyła w warsztatach pt. „Nie mów do mnie ENIGMAtycznie” zorganizowanych przez CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU WIEDZY TECHNICZNO – PRZYRODNICZEJ Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na początku spotkania wszyscy uczestnicy  obejrzeli wystawę interaktywną, która w bardzo ciekawy sposób prezentowała różne zagadnienia z dziedziny nauk matematyczno - przyrodniczych. Możliwość samodzielnego budowania i eksperymentowania rozbudziła w uczniach ducha odkrywców, dlatego z ogromnym zapałem i entuzjazmem zabrali się do samodzielnego zgłębiania tajników matematyki, fizyki czy biologii.

W ramach warsztatów z szyfracji i deszyfracji nasi mali studenci dowiedzieli się, czym są algorytmy oraz szyfry i gdzie można je wykorzystać w życiu. Poznali jak działa alfabet Morse’a, szyfr Cezara oraz Vigenere’a, dowiedzieli się również na czym polega system binarny, a na końcu zgłębili tajemnicę szyfru Enigmy. Prezentacja każdego szyfru połączona była z wykonywaniem przez uczniów ćwiczeń z  rozszyfrowywania kodów, a kiedy opanowali daną metodę, sami wcielali się w rolę szyfrantów.

Udział w projekcie był dla uczestników bardzo pouczającym doświadczeniem pokazującym, że nauki ścisłe są bardzo ciekawe i mają szerokie zastosowanie w otaczającym nas świecie.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj