MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Zagraniczni goście

W ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim w czwartek 1 grudnia 2022 roku w naszej szkole gościliśmy trzy studentki pochodzące z Grecji, Hiszpanii i Turcji. Koordynatorem spotkania z ramienia uczelni była pani dr Bożena Maj-Tatsis.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z uczniami klasy 3a w ramach zajęć kreatywnych z języka angielskiego. Studentki w ciekawy sposób przedstawiły uczniom kraje, z których pochodzą, a następnie odpowiadały na pytania uczniów. Kolejnym punktem było spotkanie z uczniami z klasy 8a, którzy oprowadzili studentki po szkole i opowiedzieli jak wygląda ich szkolny dzień.

Uczniowie mieli okazję w praktyce wykorzystać posiadaną wiedzę oraz umiejętności i poćwiczyć komunikację werbalną. Była to świetna okazja do spotkania z żywym językiem i do konwersacji poza salą lekcyjną. Zaproszone studentki, przebywające w Polsce w ramach programu Erasmus+, zdobyły nowe doświadczenia, które wykorzystają w przyszłej pracy nauczyciela.

Dziękujemy Gościom za mile spędzony dzień.