Nasza szkoła w projektach:

MicrosoftTeams-image_(1)

Laboratoria Przyszłości

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

 

SWIETLIK

1

 

logo instaling

1

Early Stage

Warsztaty matematyczne

W dniu 3 lutego 2020 roku, w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach matematycznych. Zajęcia prowadziła pani dr Bożena Maj- Tatsis, która w swojej pracy naukowej koncentruje się wokół procesu kształtowania i rozwijania aktywności matematycznych o charakterze twórczym. Zajęcia miały na celu kształtowanie pojęcia liczby naturalnej i działań na liczbach poprzez zaangażowanie uczniów w gry i zabawy matematyczne. Lekcję rozpoczęła gra planszowa, w której uczniowie ćwiczyli działania na liczbach z zerami na końcu. Do tego dochodził element rywalizacji pomiędzy uczniami. Następnie uczniowie losowali po jednej liczbie naturalnej, wcielali się w rolę tej liczby i przedstawiali cechy tej liczby całej klasie. Kolejnym zadaniem było poszukanie innej liczby, z którą można stworzyć parę pod kątem cech wspólnych. Uczniowie sami dokonywali swoich wyborów, kryteria nie były narzucone. W ten sposób uczniowie poznawali i utrwalali cechy liczb naturalnych (liczby parzyste, liczby nieparzyste, dzielniki liczby, liczby pierwsze, liczby kwadratowe). Nauka przez zabawę daje uczniom radość działania, poznania i odkrywania oraz zwiększa motywację, dzięki temu omawiane zagadnienia zostają lepiej przez uczniów opanowane.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj