MicrosoftTeams-image_(1)

logo instaling

Early Stage

Matematyka i realistyczny świat

Dnia 20 marca odbyły się warsztaty matematyczne w ramach współpracy z Wydziałem Matematyczno – Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tematem zajęć były zadania z kontekstem realistycznym, które były specjalnie zaprojektowane na egzamin w brytyjskiej szkole. Celem aktywności było sprawdzenie, czy uczniowie będą myśleć realistycznie podczas rozwiązywania problemów, czy raczej oprą swoje rozumowania jedynie na danych liczbowych zaprezentowanych w zadaniach bez uwzględnienia kontekstu.  Warsztaty zakończyły się dyskusją o zadaniach matematycznych, ich praktyczności, kontekstach i wykorzystaniu w życiu codziennym.

Zajęcia prowadziła pani dr Bożena Maj-Tatsis - pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego.