Archiwum SP 4-8 2022/2023

Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki

W dniu 20.06.2023r. uczniowie klasy 5c wraz z opiekunami wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Na trzech poziomach centrum rozmieszczone są ciekawe i interaktywne eksponaty, które przybliżyły naszym młodym naukowcom tajemnice przyrody. Na początku uczniowie zapoznali się z szeroko pojętym lotnictwem, potem planetą Ziemią, a na końcu budową i funkcjonowaniem ciała człowieka.

Na ostatnim poziomie znajduje się rozległy taras z widokiem na startujące i lądujące samoloty z pobliskiego lotniska. Zaciekawieni uczniowie tym razem inaczej spojrzeli na te cuda techniki, znając już tajniki budowy i działania samolotów.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale jedno jest pewne: była to pouczająca i inspirująca lekcja dla każdego ucznia. Na koniec piątoklasiści z zadowoleniem stwierdzili, że warto było odwiedzić to miejsce. Kto wie, może w którymś z nich obudziła się prawdziwa żyłka badacza?

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj