Archiwum SP 4-8 2022/2023

Podsumowanie I etapu projektu "Experymentarium 3Z - warsztatowa edukacja naukowo techniczna"

W dniu 3 czerwca, już po zakończeniu  Pikniku Rodzinnego w naszej szkole, czteroosobowa delegacja uczniów biorących udział w projekcie,  w składzie: Jakub Halicki (7b), Maja Konior (7c), Wiktoria Zito (7b) i Wojciech Bachórz (7b), wzięła udział w podsumowaniu I etapu projektu „Experymentarium 3Z – warsztatowa edukacja naukowo techniczna”. Podsumowanie miało miejsce na Politechnice Rzeszowskiej podczas Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki – „Moc odkrywców”.

Na Politechnikę przybyliśmy wcześniej, tak aby móc zobaczyć przygotowane tam atrakcje. A było co oglądać! Cały piknik był podzielony na 4 strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii, a w nich była moc niesamowitych naukowych atrakcji.

O godzinie 17:00 przyszedł czas na galę podsumowującą I część projektu Experymentarium, a w jej programie był:

  • Finałowy  spektakl popularnonaukowy „Powtórka ze światła” w wykonaniu załogi Radiolatorium: Małgorzaty Wilczak i Pawła Pasterza
  • Podsumowanie Projektu „Experymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj!”
  • Wręczenie Szkołom uczestniczącym w Projekcie certyfikatu i okolicznościowego upominku.

W trakcie niezwykle ciekawego pokazu związanego z optyką, na sali wykładowej pojawił się gość specjalny – sam Lord Vader, który jak się okazało również gorąco wspiera projekt Experymentarium :-)

Po rozdaniu certyfikatów i upominków przedstawicielom szkół biorących w projekcie, przyszedł czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości. Dopiero po tym „świetlny spektakl” został kontynuowany, a po jego zakończeniu uczniowie mogli porozmawiać z organizatorami projektu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj