Archiwum SP 4-8 2022/2023

Kamieniec - Prządki - Stępina - integracja klas siódmych

Tegoroczny wrzesień pogodą nas nie rozpieszczał, ale w środę 28.09. klasy siódme miały dużo szczęścia i wymarzoną aurę na plenerowy wyjazd.

Naszą jesienną wyprawę rozpoczęliśmy literacko, a raczej po królewsku. Udaliśmy się na zwiedzanie ruin Kamienieckiego Zamku, gdzie usłyszeliśmy jego historię, poznaliśmy postać A. Fredry i genezę lektury „Zemsta”. Punkt widokowy uraczył nas piękną panoramą Krosna i okolic co wykorzystaliśmy, by zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Stamtąd wybraliśmy się do rezerwatu przyrody Prządki, gdzie młodzież miała okazję pooddychać świeżym powietrzem, powspinać po skałkach, przybliżyć sobie historię rezerwatu i legend z nim związanych.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był schron kolejowy z okresu II wojny światowej w Stępinie. Tam pod opieką przewodnika nasi uczniowie mieli okazję poznać to tajemnicze miejsce, ciekawą historię z nim związaną (m.in. o spotkaniu Hitlera z Mussolinim w 1941 roku), jak również usłyszeć, że jest to bunkier unikatowy na skalę europejską.

Po żywej lekcji historii na uczniów czekała miła niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek. Teraz wszyscy mogli podzielić się wrażeniami, porozmawiać i ogrzać w jesiennych promieniach słońca. Było gwarno i wesoło.

Tak spędzony dzień sprawił, że wszyscy wracali do domu w dobrych humorach.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj