Archiwum SP 1-3 2021/2022

Wycieczka do Huty Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie

W dniu 8 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3c oraz 3f wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. Właściciel zapoznał nas z historią powstania zakładu, odkrywał przed nami tajniki pracy hutnika. Byliśmy świadkami powstawania figurek różnych zwierząt. Za pomocą specjalnych narzędzi i artystycznej wyobraźni nadawał kształt swoim dziełom. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały tworzenie szklanych przedmiotów, które błyskawicznie i precyzyjnie powstawały w rękach hutnika. Niektórym naszym uczniom udało się odgadnąć jakie zwierzę jest aktualnie tworzone przez hutnika. Za najszybciej podane prawidłowe odpowiedzi dwójka dzieci otrzymała szklane upominki. Następnie skierowaliśmy kroki do galerii, obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję artystycznych przedmiotów i zakupiliśmy drobne pamiątki. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy do szkoły.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj