Archiwum SP 1-3 2021/2022

Deutsch macht Spaß!

Guten Tag!, Hallo!, Hi!

Tak przywitali się dzisiaj drugoklasiści i trzecioklasiści z nauczycielem podczas lekcji języka niemieckiego zorganizowanej właśnie dla naszych najmłodszych uczniów.

Już niebawem spotkają się oni z nauką innych języków obcych, nie tylko językiem angielskim, którego uczą się od pierwszej klasy.

Oj działo się działo na scenie!

Ósmoklasiści przygotowali przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w j. niemieckim. Maluszki są bardzo spostrzegawcze, zauważyły od razu, że coś nie zgadza się w tej bajce, a uwierzcie nie zgadzało się wiele faktów - śmiechu było co niemiara.

Tosia Piotrowska - uczennica klasy 6a zaśpiewała piosenkę Anny Jantar w języku niemieckim, wszyscy usłyszeli jak pięknie mogą brzmieć piosenki w tym właśnie języku.

Podczas quizu uczniowie otrzymali niemieckie upominki, odpowiedzieli na wszystkie pytania bezbłędnie - ale zdolne te nasze dzieci!

 Wiecie, że jedna uczennica klasy 2 - Daria Mikołowicz jako jedyna z prawie 300 uczniów zaproponowała zaśpiewanie piosenki w języku niemieckim na scenie. Zapytana skąd umie piosenkę, odpowiedziała bez wahania "Siostra chodzi do klasy 4 i mnie nauczyła" Brawa dla Oliwii - siostry!

Uczniowie mieli okazję skosztować niemieckich przysmaków - żelków HARIBO, którymi częstowali ich: Czerwony Kapturek, Wilk, Sophie-dziewczyna z Niemiec i sam Thomas Müller - piłkarz niemiecki w rolę, którego wcielił się Michał Jachim.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj