Archiwum SP 4-8 2021/2022

Projekt "Jak odczytywać emocje?" zakończony!

Klasy 4c i 4e ukończyły projekt edukacyjny z Uniwersytetem Dzieci pn. "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?". Przedsięwzięcie było rozłożone w czasie na cały rok szkolny. Cykl składał się z ośmiu lekcji, które należało realizować krok po kroku na zajęciach z wychowawcą.

Uczniowie klasy 4c i 4e mieli możliwość działania zespołowo i rozwijania kompetencji społecznych, inteligencji emocjonalnej w trakcie zajęć. Poszukiwali kreatywnych rozwiązań w ekstremalnych sytuacjach, np. co można zrobić przydatnego z kawałka sznurka, rurki i spinacza biurowego na bezludnej wyspie. Uczyli się rozpoznawać podstawowe emocje w życiu człowieka, odczytywać je u innych, a także empatycznie reagować w różnych sytuacjach. Pozwoli im to w przyszłości nawiązywać prawidłowe relacje z rówieśnikami, rozwinie empatię oraz wzmocni świadomość własnych emocji.

Na zakończenie przygody z projektem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a klasa certyfikat.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj