Archiwum SP 4-8 2021/2022

"MIODOWA" INTEGRACJA KLAS IV D i F

3 czerwca klasy IV D i F  spędziły "Miodowy Dzień" w Gospodarstwie Pasiecznym – Stróże k/Gorlice. Była to wycieczka integracyjno-edukacyjna. Celem jej było poznanie regionu, upowszechnienie wśród dzieci zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Uczniowie poznali jak funkcjonują pszczoły, uczestniczyli w warsztatach gdzie robili świece z wosku, smakowali różnego rodzaju miodów. Oprócz pszczół w gospodarstwie były kozy, osły, konie i różne ptaki (kury ozdobne, bażanty itp.), które dzieci karmiły  i głaskały. Inne atrakcje to kiełbaska z grilla, przejażdżka wozem i zakupy w sklepiku z wyrobami pszczelarskimi. Po całodniowym pobycie na świeżym powietrzu uczniowie szczęśliwie wrócili do domu.