ul. Błogosławionej Karoliny 21, 35-119 Rzeszów
tel. 17 748 24 94 e-mail: sekretariat@sp18.resman.pl
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Beata Gruszczyk z kl.8b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno - Środowiskowym "Nasza Ziemia -środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem: "Energia drzemiąca w skałach". Jesteśmy bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów!
Każdego roku dla młodych twórców są przyznawane stypendia w zakresie twórczości artystycznej, które mają na celu wspieranie edukacji młodzieży uzdolnionej artystycznie. Stypendium jest przyznawane na okres 12 miesięcy, od stycznia do grudnia roku następującego po roku, w którym złożony został wniosek stypendialny.
20 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych dla laureatów wiosennej sesji Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych Olimpus. Spotkanie w szkolnej czytelni w miłej i prawie wakacyjnej już atmosferze poprowadziła Pani Dyrektor, gratulując wszystkim wyróżnionym uczniom wiedzy, talentu i ciężkiej pracy.
Na przełomie maja i czerwca został ogłoszony konkurs dla uczniów klas 7 i 8 konkurs na najlepszy eksperyment fizyczny i chemiczny.
Zadaniem uczniów było wykonanie wybranego przez siebie z dowolnego działu fizyki lub chemii eksperymentu oraz nakręcenie filmiku zawierającego jego przebieg.
Uczniowie klasy 4c dołączyli do akcji "Razem filtrujemy dla Bałtyku i jego mieszkańców". W ramach tego przedsięwzięcia obejrzeli film edukacyjny o fokach na Helu, a także wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na wykonanie kreatywnej rzeźby z plastiku, nawiązującej tematycznie do Morza Bałtyckiego.
Klasy 4c i 4e ukończyły projekt edukacyjny z Uniwersytetem Dzieci pn. "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?". Przedsięwzięcie było rozłożone w czasie na cały rok szkolny. Cykl składał się z ośmiu lekcji, które należało realizować krok po kroku na zajęciach z wychowawcą.
W czerwcu po omówieniu przez klasy czwarte kanonu lektur odbył się szkolny konkurs pn. "W świecie lektur". W turnieju o tytuł Najlepszego Czytelnika wzięło udział 23 czwartoklasistów.Zadaniem konkursowym było rozpoznanie, z których lektur pochodzą wybrane cytaty oraz rozwiązanie krzyżówki z hasłami związanymi z tymi książkami i ich autorami.
Rozstrzygnięto IV edycję Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem "Inspirujące zabawy w ekfrazy". Spośród licznych prac konkursowych, które otrzymał organizator wyłoniono 3 laureatów - miło nam poinformować, że Jeremiasz Jędrusik z klasy 7d okazał się najlepszy, zajmując I miejsce.
W czerwcowy weekend w Trzebownisku miały miejsce zawody pływackie organizowane przez OSiR z okazji Dnia Dziecka. To właśnie w tych zawodach Jakub Halicki z 6d odniósł sukces, zdobywając II miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m w kategorii wiekowej: chłopcy 2009 – 2010.
15 czerwca, we środę, klasa 7b i 7d integrowały się na wycieczce do Zamościa. Po drodze uczniowie widzieli pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie. Na miejscu zwiedzili z przewodnikiem twierdzę, chodzili po kazamatach, obserwowali wybuch z armaty i podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego.
Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Rzeszowie po raz kolejny ogłosiły w tym roku szkolnym, Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod hasłem "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym".
Podczas ubiegłego weekendu (11-12.06.2022) uczniowie naszej szkoły rywalizowali w II Ogólnopolskich Zawodach Projektowych na Politechnice Łódzkiej w programowaniu robotów. Przez dwa dni drużyny zmagały się z realizacją projektowych zadań konkursowych.
W roku szkolnym 2021/2022 wybrani uczniowie klas czwartych brali udział w innowacji pedagogicznej "Matematyki się uczymy i dobrze przy tym bawimy". Głównym założeniem innowacji było opanowanie przez uczniów sprawności liczenia w zakresie czterech podstawowych działań(dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia) na liczbach naturalnych oraz z zakresu dodawania i odejmowania ułamków dziesiętnych i zwykłych.
3 czerwca klasy IV D i F spędziły "Miodowy Dzień" w Gospodarstwie Pasiecznym – Stróże k/Gorlice. Była to wycieczka integracyjno-edukacyjna. Celem jej było poznanie regionu, upowszechnienie wśród dzieci zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.
Tak, tak – mamy to - czyli 1 miejsce w Rzeszowie (jak również w województwie podkarpackim) wśród szkół publicznych pod względem liczby laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty co oznacza uzyskanie tytułu "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM".