Archiwum SP 4-8 2019/2020

SP 18 z ERASMUSem+ w HISZPANII

     Hiszpania to dla nas kolejny przystanek w projekcie Erasmus+. Grupa 7 uczniów: Anastazja Dymek, Zuzanna Wołowiec, Małgorzata Kuźniar, Aleksandra Ogórek, Oliwia Kasza i Adam Łuszcz pod opieką 3 nauczycielek: Anny Sikory, Agnieszki Lasek i Ewy Śniegowskiej zawitała do Villafranca de los Barros.

     Villafranca de los Barros  to gmina w Hiszpanii, w prowincji Badajoz, leżąca w południowo – wschodniej części Hiszpanii.

     Nasz pobyt obfitował w pracę uczniów i nauczycieli nad przewodnim hasłem „KNOW YOUR RIGHTS TO DEFEND YOURSELF”.

     Oprócz pracy gospodarze zapewnili nam również wycieczki. Byliśmy w Cáceres, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto z zamkiem Palace de las Cigüeñas. Odwiedziliśmy również  miasto Merida, zwanym „hiszpańskim Rzymem”. Zobaczyliśmy zachowane ruiny teatru rzymskiego zbudowanego w latach 16–15 w. p.n.e oraz amfiteatru z 8 w p.n.e, a także zwiedziliśmy Narodowe Muzeum Sztuki Rzymskiej.

     Ponadto mieliśmy możliwość zwiedzenia fabryki oliwy w Villafranca de los Barros.

   Uczniowie naszej szkoły gościli w domach uczniów z miejscowej szkoły. Pomimo wielkiej niewiadomej na początku, na końcu trudno było się rozstać z hiszpańskimi rodzinami.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj