Archiwum SP 4-8 2019/2020

Kolorowe serca walentynkowe

Uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe z geometrii, z wykorzystaniem haftu matematycznego, uczą dostrzegać się matematyki w otaczającym świecie. W związku ze zbilżającymi się walentynkami uczniowie chcieli wyhaftować serca. Wykorzystali do tego wzajemne położenie odcinków, aby wypełnić kształt serduszek. Tym razem prace nie są wykonane w papierze, a w specjalnie przygotowanych drewnianych formach z gotowymi otworami do przeplatania nici.

Haft matematyczny rozwija wyobraźnię matematyczną, uczy spostrzegawczości. Dzięki tym zajęciom uczniowie lepiej radzą sobie przy rozwiazywaniu typowych zadania z geometrii.

Prezentujemy galerię prac naszych młodych artystów, która pomału wypełnia korytarz obok sali matematycznej 112.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj