Archiwum SP 4-8 2019/2020

Challenge z językiem hiszpańskim

Osiemnastu chętnych uczniów  z  klas VIII i VII  wzięło udział w tygodniowym szkolnym wyzwaniu z językiem hiszpańskim.

Uczniowie przez siedem kolejnych dni realizowali  siedem zadań z języka hiszpańskiego, które zostały umieszczone na  Microsoft Teams.

Pierwszym wyzwaniem było realizacja kartki świątecznej z życzeniami w języku hiszpańskim na konkurs szkolny.

Kolejne zadanie dotyczyło kultury Hiszpanii. Uczniowie odpowiadali na 20 pytań, aby zaliczyć zadanie należało uzyskać minimum 75 punktów. Test został stworzony w Microsoft Forms.

Zadania  z słownictwem Quizlet – productos  alimenticos dla klas VIII oraz Instaling z bieżącego materiału dla klas VII były jednym z ulubionych ćwiczeń uczniów. Po realizacji zadania, uczniowie w komentarzach zostawiali wiadomość dotyczących pięciu nowo nauczonych słówek.

Czasowniki w języku hiszpańskim stanowią jedną z trudniejszych zagadnień do opanowania. Uczniowie wybierali jeden z trzech zestawów czasowników i realizowali dwa wybrane przez siebie zadania.

W wyzwaniu z języka hiszpańskiego nie mogło zabraknąć muzyki. Podopieczni na stronie lyricstraining wybierali piosenkę hiszpańskojęzyczną, następnie wysłuchiwali utwór i w tym samym czasie uzupełniali brakujące słowa w piosence. W komentarzach, słuchacze pozostawiali wiadomość jaka piosenkę wybrali oraz trzy poznane słowa.

Przedostatnim zadaniem było ćwiczenie na czytanie tekstu i sprawdzenie jego zrozumienia za pomocą ćwiczenia typu prawda fałsz.

Ostatni etap wyzwania to czas na refleksje. Każda osoba biorąca udział w zadaniach miała dostrzec najcenniejsze zadanie dla niego, co w nim było atrakcyjnego oraz co wprowadziło do nauki języka hiszpańskiego. Oto niektóre wypowiedzi:

„ Moim zdaniem najlepszym zadaniem była nauka słówek na quizlet, ponieważ jest to jedna z moich ulubionych aplikacji do nauki słówek o łatwo mi się z niej uczyć”

„Moim ulubionym zadaniem była piosenka w języku hiszpańskim na lyricstraining”

https://quizlet.com/426211259/los-productos-alimenticos-flash-cards/
https://instaling.pl/
https://www.profedeele.es/actividad/vocabulario/verbos-ilustrados-41-60/
https://lyricstraining.com/es

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj