Archiwum SP 4-8 2019/2020

Matematyczne gwiazdy

Kolejnym pomysłem grupy miłośników geometrii i haftu są gwiazdy matematyczne. Do wykonania pięknych prac podeszliśmy w sposób kreatywny i wykorzystaliśmy tylko papierowe talerzyki jednorazowe i kolorowe nici. Tym razem nie potrzebowaliśmy igły do haftowania, bo przeplataliśmy nici według wzoru w odpowiednich nacięciach. Bazę naszych prac stanowiły przekątne wielokątów foremnych. Wykorzystywaliśmy tylko niektóre przekątne, tak aby otrzymać gwiazdę. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac na dekoracji obok sali matematycznej nr 112.

Wszystkich uczniów zachęcamy do obejrzenia animacji z przekątnymi wielokątów foremnych
w programie GeoGebra:

https://www.geogebra.org/m/pGwkCxfK

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj