Archiwum Gim 2018/2019

Sukces w wojewódzkim konkursie "Kukły 2019"

Już po raz jedenasty Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem zorganizował Wojewódzki Plastyczno  – Teatralny Konkurs „Kukły”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać kukiełkę, pacynkę, maskę lub marionetkę, zgodnie z motywem przewodnim edycji. W tym roku motywem tym były postacie komiczne w  literaturze.
W dniu finału konkursu odbyła się  huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie wzięły  udział  osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace, w tym nasi uczniowie.
Dla wszystkich uczestników finału konkursu było wiele atrakcji i imprez towarzyszących: przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i  muzyków.
Uczniowie naszej szkoły wykonali pomysłowe kukły oraz przepiękne maski, które podbiły serca jurorów.
Należy dodać, że wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści - plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie).
Wyniki przedstawiają się następująco:
- w kategorii „Lalka” klasy 4-6 -   II miejsce zdobyła Patrycja Świąder z kl.6a za „Fionę” a wyróżnienie Natalia Pomianek z kl.5c  za "Olafa"   oraz Maciej Szeliga z kl.6a  za "Ciastka".  
- w kategorii „Maska” klasy VII, VIII i Gimnazjum I nagrodę zdobył Mikolaj Sadlej z kl.3AG za "Pippi " a wyróżnienie Alicja Marciniec z kl.3AG za "Słonia Trąbalskiego".

Na konkurs napłynęło ponad 160 prac, poziom artystyczny był bardzo wysoki, co podkreślali przedstawiciele jurorów jury i organizatorzy. 

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sykcesów.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj