Archiwum SP 1-3 2017/2018

Pierwszoklasiści sięgnęli po certyfikat CODE!

W drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018 chętni uczniowie z klasy 1c uczestniczyli w zajęciach z programowania. Rozwiązywali zadania z zakresu Kursu nr 1 zamieszczone na platformie code.org. Dziewięciu z nich ukończyło kurs i uzyskało certyfikaty.

Code - to rodzaj programowania tzw. wizualnego. Uczniowie pisali program wykorzystując bloki (polecenia) i układając je w określonym porządku. Podczas zajęć poznali i stosowali podstawowe pojęcia z programowania: pętlę "powtórz", instrukcję "kiedy....i....". Uczniowie nie tylko wykonywali przygotowane na platformie zadania z konkretnymi poleceniami, ale także mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce i wykazania się inwencją twórczą. Stworzyli własne projekty graficzne i animacje komputerowe. Zajęcia prowadzone w ramach projektu były intelektualną zabawą, która sprawiła dzieciom dużo radości z napisanego i działającego kodu. Zaangażowanie uczniów było ogromne, na ich twarzach z jednej strony było widać skupienie i determinację w dążeniu do celu, z drugiej zaś radość i euforię z rozwiązanego zadania, tym większą jeśli nie było ono łatwe. Być może wśród tych maluchów są przyszli programiści? Tego im z całego serca życzmy!

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu zostały zamieszczone w zakładce Code.

 

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj