Archiwum Gim 2017/2018

Światowy Dzień Książki Bookcrossing

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs ph. „Reklama książki i czytania”. Zadaniem uczestników było zareklamowanie ulubionej książki lub czytania w formie plakatu wykonanego techniką dowolną.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – klasa 6A

II miejsce – klasa 2CG

III miejsce – klasa 5B

Wyróżnienia : 2DG i 4B

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki dla całego zespołu klasowego. Serdecznie gratulujemy!!!                

               Ale to nie wszystko…

Tego dnia w naszej szkole ruszyła akcja „Uwolnij książkę” adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać (uczniów, rodziców, pracowników obsługi, nauczycieli) i chcą się dzielić książkami z innymi, oficjalna  akcja bookcrossingowa  - regał z książkami  ( hol gimnazjum – parter). Tak więc zachęcamy wszystkich by już teraz przejrzeć w domu swoje półki z książkami może warto je uwolnić i wymienić się z innymi? 

Więcej o Bookcrossingu…

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Pamiętajcie w naszej szkole można zacząć dzielić się swoimi książkami !!!

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj