Archiwum Gim 2017/2018

,,Jak nie czytam, jak czytam"

8 czerwca 2018 roku, z inicjatywy szkolnej biblioteki, społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” ogłoszonej przez redakcję miesięcznika ,,Biblioteka w Szkole”. Celem imprezy była m.in. promocja książek i czytania  wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Wydarzenie to było niecodziennym piknikiem z książką. Gimnazjaliści mieli możliwość poczytania sobie na luzie, spontaniczne, dla relaksu, a dzieci klas młodszych chciały udowodnić, że czytać można wszędzie.  Była to ciekawa forma promocji książki i atrakcyjna forma spędzenia czasu, jak również satysfakcja z wzięcia udziału w zmasowanej, ogólnopolskiej akcji o szczytnym celu.