Archiwum Gim 2017/2018

Pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum

21 czerwca 2018 r. był historycznym dniem, ponieważ po raz pierwszy żegnaliśmy rocznik, który historię tej szkoły właściwie rozpoczynał. Była to wyjątkowa chwila, podczas której nie zabrakło wzruszeń.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Ks. Proboszcz parafii pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie, Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klasy 3AG i 3BG, którzy w tym dniu żegnali się ze szkołą.
Cała uroczystość miała bardzo patetyczny charakter. Na początku Pani Dyrektor w swoim przemówieniu wróciła do początku nauki i przypomniała młodzieży o jej sukcesach i psychicznym oraz społecznym dojrzewaniu, które dokonywało się każdego dnia na naszych oczach.
Następnie przyszedł moment wręczania dyplomów, wyróżnień i podziękowań dla naszych uczniów oraz ich rodziców. Na scenie pojawili się ci, którzy w ostatnim roku uzyskali najwyższe średnie, zdobyli najwyższe miejsca w różnych konkursach przedmiotowych, artystycznych lub sportowych oraz odznaczyli się stuprocentową obecnością na zajęciach szkolnych.

Podziękowania trafiły także na ręce Pań z Trójek Klasowych, które zawsze wspierały wychowawców podczas wspólnych dyskotek, wycieczek i wyjść klasowych.

Następnie uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i przekazanie im tak potrzebnej w dorosłym życiu wiedzy i umiejętności. Aby pokazać swoim pedagogom, jak bardzo są im wdzięczni za każdy dzień nauki w szkole, uczniowie z klas 3AG i 3BG zrezygnowali ze schematycznej akademii z wierszykami i stworzyli program, który był odzwierciedleniem ich odczuć, obaw, radości i smutku z powodu nadchodzącego rozstania. Był to emocjonalny blog gimnazjalistki przeplatany piosenkami, prezentacją nauczycieli, scenką z życia szkoły i zakończony wspólnym odśpiewaniem piosenki Marka Grechuty „ Dni, których nie znamy”.

Doniosłość i wyjątkowość chwili sprawiła, że niejednemu pociekły po policzkach łzy rozstania, co wydaje się oczywiste, ponieważ OSWOJENIE NIESIE ZE SOBĄ RYZYKO ŁEZ (Antoine de Saint-Exupéry: „Mały książę”).

Naszym Drogim Absolwentom życzymy samych sukcesów i wszelkiej pomyślności w ich dalszym życiu.

                                                                                           
Nasza szkoła w projektach:

 

sko_logo

logo 1

logo

 

lisek ibisek

program_logo

logo

 abp-logo-2021

bajki bez barier swiatelko fundusz

Logo_KAMELEON

logo_proj